ФУТБОЛНИ размисли / ФУТБОЛНИ РАЗМИСЛИ

18 Август 06, 15:40 / Автор: Софийски вестник
На старта във “В” група
“Септември” поведе хорото
Неусетно, докато гледахме Световното първенство и българските подвизи в Евротурнирите,  лятото се изтъркули и дойде време да стартират поредните първенства в аматьорските ни дивизии. Първа потегли “В”групата, отново в огромния формат от 20 отбора. Поне на старта никой от отборите не тръгна със звездна селекция и не афиширани цели за “Б” група. Всички предпочитат за момента  да се ослушват и дебнат конкурентите вместо да говорят гръмки фрази.

В първия кръг все пак имаше няколко интересни резултата, които може да са и показателни за бъдещото развитие на първенството.
Изпадналият от “Б” група “Балкан” Ботевград на практика успя да запази състава си от втория ешелон и постигна неочаквана и много ценна победа като гост на “Пирин” Благоевград. В 32 мин. Боновски бе точен за ботевградчани, а в последните минути те играха и с човек по-малко, след червен картон на Казълов. Така възпитаниците на Семко Горанов удържаха победата и показаха, че искат скоро да се върнат при професионалистите.
Друг хит от миналата година – финалистът за Купата на АФЛ “Бенковски” Костинброд разочарова напълно след като загуби у дома от “Малеш” Микрево с 0:2, а играта на отбора бе неузнаваемо слаба.
“Чавдар” Етрополе показа, че след една година на това ниво вече се е приспособил, след като взе точка в Сапарева баня от новака “Германея”. Възможностите на отбора обаче едва ли са за нещо повече от място в средата на таблицата.
“Спортист” Своге започна силно с 2:0 срещу друг новак – Ивайло-Андоновия “Пирин 2001”. Сериозно впечатление прави фактът, че в Своге през този сезон ще гастролират двама тъмнокожи футболисти – Абочи Кенечуку и Бенджамин Нджамено. В първата среща обаче те не бяха запомнени с нещо сериозно и по-скоро само придаваха “цвят” на отбора.
Регионалното дерби този кръг бе в Ихтиман, където един срещу друг застанаха “Еледжик” и “Сливнишки герой”. В нещо средно между мач и корида двата отбора не успяха да се победят, а главният рефер Асен Николов от Пазарджик вдигна 9 жълти и 2 червени картона, като гостите доиграха мача с 9 състезатели, след като в последните 15 минути последователно бяха изгонени Мартин Подвързвачов и Стефан Цветков. Преди това ихтиманци бяха открили в 25 мин. чрез Лачов, а Петър Малинов изравни в 55 мин.
В кротък двубой в Симитли местният “Септември” не срещна трудности срещу “Драгоман” . Гостуващия тим изхвърли фалшивото си наименование от миналия сезон – “Искър” Лакатник – и вече е с името на града, където провежда срещите си.
В столицата пък “Септември” победи “Люлин” с 3:1. Точни за отбора от “Красна поляна” бяха Валентинов, Дилян Тодоров и Крум Георгиев, а за люлинци отбеляза Явор Николов. В 68-та минута Иво Харизанов от “Септември” и Кирил Колев от “Люлин” бяха изгонени за “некоректно пререкание с противников състезател”.
В Перник на стадион “Металург” мачът между “Минерал” и “Велбъжд” започна с 30 мин. закъснение, тъй като нямаше полиция и линейка. За сметка на това краят бе инфарктен, след като домакините поведоха в 87 мин., но две минути по късно допуснаха изравняване.
“Урвич” Панчарево бе включен в последния момент в първенството на мястото на отказалия се отбор на “Шипка” Драгор и затова ще картотекира свои футболисти до вторник, а в сряда, ако има готовност ще играе срещу “Левски-Спартак”.